Archiwum Aktualności (2016)

 

PRZEJDŹ DO: AKTUALNOŚCI | ARCHIWUM: 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016

 
2016-12-20 | Deszczówka, oświetlenie i nowa nawierzchnia na Opłotkach
 

Blisko 1,8 mln zł zainwestowała gmina Jarocin i gminne spółki – Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Zakład Usług Komunalnych, na ul. Opłotki w Jarocinie. W ramach trzech zadań wybudowana została kanalizacja deszczowa i oświetlenie uliczne oraz położona nawierzchnia asfaltowa. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Opłotki wybudowało blisko 1,2 km deszczówki. Koszt inwestycji to ponad 970 tys. zł – z czego blisko 800 tys. zł spółka pozyskała w ramach preferencyjnej pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Po wybudowaniu kanalizacji deszczowej przez PWiK, gmina rozpoczęła prace związane z położeniem nowej nawierzchni na odcinku ulicy – od ul. Torowej do ul. Zakrzewskiej. W ramach pierwszego etapu inwestycji powstało 680 metrów nowej nawierzchni asfaltowej. Na tym samym odcinku wybudowano linię oświetlenia ulicznego. Budowę 20 LED-owych lamp sfinansowała gminna spółka, Zakład Usług Komunalnych. Inwestycje, których łączna wartość to blisko 1,8 mln zł, wykonała jarocińska firma Drobud.

W oficjalnym otwarciu inwestycji wzięli udział przedstawiciele inwestorów, wykonawców, rady miejskiej oraz mieszkańcy ulicy. Burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki podkreślił, że podstawą działań i decyzji podejmowanych przez jarociński samorząd jest poprawa jakości życia mieszkańców. Włodarz gminy zapewnił także: – To jednak nie koniec inwestycji w tej okolicy. W projekcie budżetu gminy na przyszły rok jest zapisany drugi etap prac na tej ulicy oraz przebudowa ul. Torowej. Prowadzący uroczystość, przewodniczący osiedla i radny miejski zarazem – Zdzisław Wojciechowski, w imieniu mieszkańców, podziękował radnym Ziemi Jarocińskiej za to, że przebudowa ul. Opłotki znalazła się w budżecie gminy i mogła być zrealizowana w tym roku.

Foto: Tomasz Bartkowiak.