Oferta pracy

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji spółka z o.o. w Jarocinie z siedzibą w Cielczy poszukuje kandydatów na stanowisko: Dyrektor Pionu Finansowo-Księgowego/ Główny Księgowy.

Podstawowe informacje

  • lokalizacja biura: Cielcza, ul. Gajówka 1
  • rodzaj pracy: stacjonarna
  • wymiar czasu pracy: pełny etat
  • rodzaj rekrutacji: dwustopniowa; wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę rekrutacyjną zorganizowaną przez Zarząd spółki.

Twój zakres obowiązków

  • prowadzenie pełnej księgowości w Spółce z o.o., zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy
    o rachunkowości i przepisami prawa podatkowego,
  • nadzór nad dekretowaniem i terminową ewidencją dokumentów księgowych,
  • sporządzanie kalkulacji i rozliczanie obszarów działalności Spółki (dzielność wodociągowa, kanalizacyjna, pozostałe działalności),
  • sporządzanie raportów na potrzeby Zarządu i Rady Nadzorczej oraz sprawozdań finansowych zgodnie z Ustawą o rachunkowości,
  • opracowywanie planów finansowych Spółki na poszczególne lata,
  • bieżące analizowanie wykonania planu,
  • dokonywanie kontroli zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym,
  • dokonywanie  kontroli zasadności, kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących operacji gospodarczych i finansowych,
  • kwalifikacja dokumentów źródłowych ze względu na podatki VAT/CIT,
  • nadzór i kontrola w zakresie prowadzenie spraw kadrowo – płacowych pracowników,
  • nadzór i kontrola w zakresie przygotowywania deklaracji do ZUS i obsługa programu Płatnik,
  • prowadzenie całości dokumentacji wraz z rozliczeniem z Urzędem Skarbowym i innymi instytucjami administracji skarbowo – podatkowej  z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych, podatku dochodowego od osób fizycznych oraz innych podatków,
  • sporządzanie deklaracji na podatki lokalne (od nieruchomości) i kontrola terminowego regulowania zobowiązań z tytułu podatków lokalnych
  • przygotowywanie kalkulacji i deklaracji opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi,
  • nadzór i kontrola w zakresie wystawianie faktur VAT,
  • nadzór nad właściwym obiegiem dokumentów księgowych,
  • utrzymanie, przechowywanie oraz archiwizacja dokumentów księgowych,
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, banki, Biegły Rewident, audytorzy
    i inne),
  • reprezentowanie pracodawcy przed stosownymi urzędami i instytucjami oraz organami kontroli finansowej i skarbowej,
  • nadzór i kontrola w zakresie przestrzegania i monitorowania terminów płatności zobowiązań spółdzielni,
  • nadzór i kontrola w zakresie przygotowywania przelewów w systemie bankowym,
  • współpraca z bankami w zakresie kredytowania i rozliczania procesów inwestycyjnych,
  • prowadzenie projektów wewnętrznych mających na celu usprawnienie procesów i procedur wewnątrz Pionu finansowo-rozliczeniowego,
  • bieżące analizowanie regulaminów pod kątem zgodności z aktualnie obowiązującym prawodawstwem,
  • wykonywanie innych zadań zleconych przez Zarząd oraz organy nadzorujące,
  • współpraca z firmami zewnętrznymi np. audytorami finansowymi, firmą kadrowo-płacową.

Wymagania pracodawcy

  • Doświadczenie na stanowisku Głównego Księgowego lub Kierownika Księgowości co najmniej 3 letnie
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem
  • Ukończona ścieżka biegłego rewidenta lub tytuł doradcy podatkowego – mile widziane
  • Zaawansowana znajomość MS Excel oraz systemów finansowo-księgowych
  • Bardzo dobra znajomość Ustawy o Rachunkowości oraz aktualnych przepisów podatkowych
  • Nastawienie na poszukiwanie rozwiązań
  • Inicjatywa, samodzielność i terminowość

Pracodawca oferuje

  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Forma współpracy – umowa o pracę

Proces rekrutacji trwa do dnia 15 maja 2023 roku.

CV wraz z listem motywacyjnym prosimy przesyłać na adres: prezes@pwikjarocin.pl

Niezbędnym jest dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych niezbędnych do prowadzenia rekrutacji.

Skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.