Konkurs plastyczny

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło to święto dla zwrócenia uwagi na problem dotyczący dostępności do czystej wody pitnej. Obecnie miliard ludzi na świecie jej nie ma lub ma do niej utrudniony dostęp. 

Światowemu Dniu Wody każdego roku towarzyszy inne hasło – które uświadamia aktualne problemy gospodarki wodnej. W roku 2023 hasło brzmi: „Accelerating change” („przyspieszenie zmiany”). Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie temat wody w aspekcie ekologicznym promuje od lat. Każdego roku przekonujemy mieszkanki i mieszkańców Gminy Jarocin do picia „kranówki”, udowadniając, że jest to wybór bezpieczny i przyjazny środowisku – pijąc kranówkę, bez potrzeby jej gotowania, przyczyniamy się do ograniczania plastiku. Kwestię szanowania jej, jako wspólnego dobra, poruszamy w kampaniach, których nadrzędnym celem jest ochrona jej globalnych zasobów.

Podkreślamy także bezpieczeństwo i jakość wody kranowej, która podlega bardzo rygorystycznym normom prawa krajowego i unijnego – nasza „kranówka” jest badana zarówno na każdym etapie procesów uzdatniania jak i monitorowana w sieci dystrybucyjnej.

By wzmocnić świadomość o wodzie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ogłasza konkurs na zaprojektowanie ulotki pod hasłem „Troska o wodę jest obowiązkiem każdego człowieka”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV – VIII z terenu Gminy Jarocin. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania są następujące nagrody:

Za zajęcie I miejsca Wycieczka do Hydropolis – Centrum Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu oraz zwiedzanie miasta.

Za zajęcie II miejsca wizyta w Kręgielni Green Room w Jarocinie

Za zajęcie III miejsca zwiedzanie SOWY oraz Muzeum Regionalnego w Jarocinie

Na prace konkursowe czekamy do dnia 12 kwietnia, więcej informacji dotyczących konkursu znajdą Państwo w regulaminie oraz na plakacie.

Życzymy powodzenia!

Konkurs plastyczny
Konkurs plastyczny