Rewolucyjne zmiany w centrum Jarocina

Centrum miasta całkowicie się zmieni, śródmieście będzie połączone z parkiem oraz powstaną nowe miejsca rekreacji wraz z licznymi terenami zielonymi.

W śródmieściu trwają prace związane z projektem „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w centrum Jarocina”, który realizowany jest przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Jarocinie. Spółka pozyskała na to jedną z największych w historii miasta dotacji z Unii Europejskiej – ponad 135 mln złotych. Władze miasta chcą wykorzystać projekt i przy okazji zrewitalizować całą starówkę. Zostanie więc wymieniona nie tylko infrastruktura wodociągowo-kanalizacyjna, ale też zupełnie zmieni się wygląd starego miasta. PWiK na bieżąco informuje mieszkańców o wyłączeniach wody, utrudnieniach w ruchu, czy zamknięciu poszczególnych ulic. Powstała także specjalna strona internetowa ze wszystkimi najnowszymi informacjami na temat rewitalizacji www.rewitalizacjajarocin.pl. Każdy może też zadzwonić do PWiK-u, gdzie uzyska kompleksowe informacje. Spółka stworzyła również w centrum miasta specjalny punkt informacyjny. Do dyspozycji mieszkańców śródmieścia przygotowano darmowe miejsca postojowe na parkingu przy ul św. Ducha.

Inwestycja ta potrwa 662 dni. Nie oznacza to jednak, że przez dwa lata będą rozkopane wszystkie ulice w śródmieściu. Przedsiębiorstwo dołoży wszelkich starań aby sprawnie przeprowadzić całość prac w centrum Jarocina a prowadzona inwestycja była w jak najmniejszym stopniu uciążliwa w szczególności dla mieszkańców terenów objętych rewitalizacją. Firmy, które realizują inwestycje – spółka DROBUD w kooperacji z WUPRINŻ S.A. – będą prowadziły prace stopniowo.