Przebudowane drogi z nowoczesną siecią wodociągowo – kanalizacyjną

Budowa sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej to wkład Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w realizację inwestycji w ciągu ulic Kasztanowa, Do Zdroju, Maratońska, Św. Ducha oraz Poznańska i Wojska Polskiego. Gminne przedsięwzięcie zbliża się do finiszu. Widoczne już rondo przy spichlerzu będzie przejezdne pod koniec października.

Od ubiegłego roku Gmina Jarocin realizuje przebudowę ciągu ulic: Kasztanowa, Do Zdroju, Maratońska, Św. Ducha oraz Poznańska i Wojska Polskiego. W jej ramach na ul. Wojska Polskiego, na skrzyżowaniu z ul. Wodną oraz na skrzyżowaniu z ul. Św. Ducha,  powstały już dwa ronda i przebudowana została łącząca jej droga. W tym roku kontynuowany jest II etap inwestycji – przebudowa ul. Maratońskiej i położonych w pobliżu ulic: Kasztanowa, Do Zdroju, Wrzosowa. Powstaje też trzecie rondo realizowane w ramach tej inwestycji w ciągu ulicy Wojska Polskiego – Poznańskiej – przy Spichlerzu Polskiego Rocka. Przebudowana droga w kierunku ronda przy ul. Św. Ducha scali oba etapy inwestycji.

Prace realizowane przez PWiK obejmują modernizację ponad 2 km  sieci wodociągowej z przyłączami, 3,3 km sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami, modernizację studni kanalizacyjnych, które były w złym stanie technicznym. Wybudowano także sieć kanalizacji deszczowej z przyłączami i wpustami o długości ponad 0,2 km sieci. Częściowo, podczas prac stosowano nowoczesną, bezwykopową technologię, polegająca na zastosowaniu rękawa z włókna szklanego, utwardzonego promieniami UV.

Inwestycje realizowane przez PWiK kosztowały blisko 6,5 mln zł.