Piknik rodzinny w Witaszycach za nami

W minioną sobotę odbył się już trzeci Piknik Rodzinny. Podczas wydarzenia promowaliśmy największy, nie tylko w historii naszego przedsiębiorstwa, ale i całej gminy Jarocin, projekt – „Gospodarka wodno-ściekowa w gminie Jarocin”.

Jak na piknik rodzinny przystało, nie mogło zabraknąć atrakcji dla dzieci. Były dmuchańce, eurobungee, animacje, konkursy z nagrodami oraz pokaz magika. Dodatkową atrakcją była możliwość zobaczenia nowego wozu OSP w Witaszycach. Szaman, bo takie imię nosi samochód, został tego dnia oficjalnie przekazany witaszyckiej jednostce, poświęcony i nazwany na cześć zmarłego strażaka ochotnika, Krzysztofa Szymańskiego. Dzieci mogły przymierzyć hełm strażacki czy zasiąść za kierownicą nowego wozu.

W ramach pikniku chętni mogli skorzystać z przejazdu autokarowego i odwiedzić Stefanów, gdzie w ramach przedsięwzięcia powstaje stacja uzdatniania wody. Następnie pojechali do Cielczy, gdzie otrzymali dawkę najświeższych informacji o trwających i planowanych etapach realizacji projektu oraz o korzyściach, jakie przyniesie wykonanie inwestycji.

Kolejny piknik już 8 lipca w Potarzycy przy sali wiejskiej. Zabawa potrwa od godz. 15:00 do 19:00. Zapraszamy!

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie realizuje projekt „Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Jarocin”. Cel projektu: kompleksowa adaptacja infrastruktury wodociągowo – kanalizacyjnej na terenie Gminy Jarocin do zmian klimatu poprzez oszczędne gospodarowanie deficytowym zasobem w Polsce – wodą oraz wykorzystanie z osadów ściekowych energii, prowadząc tym samym do ograniczenia emisji ze spalani paliw kopalnych. Przedsięwzięcie dofinansowane kwotą ponad 128 mln zł przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.